Travanj-lipanj

Po povratku sa proljetnih praznika obilježili smo Dan planete Zemlje. Vodeći se motom "Više cvijeća, manje smeća", učenici su iz časopisa trgali uzorke različitog cvijeća te njime oblikovali planetu.

Izrazit interes učenici su pokazali u radu s različitim tekstilnim tkaninama.

Upoznajući svoj zavičaj put nas je odveo u obližnji Vranjic. Pogled na Kozjak i otočić Barbarinac, šetnja morskom obalom te posjet gradskom akvariju učenicima su pružili neponovljivo iskustvo u spoznavanju svog zavičaja.

Suradnja u projektu "Poveži se bojom, približi se slikom" doživjela je svoj vrhunac izložbom radova i tapiserija u prostorijama udruge "Mi".

Povodom Majčinog dana učenici su od različitih tonova i boja vune oblikovali cvjetove i pisali čestitke.

Blagdan Svetog Duje obilježili smo slikanjem katedrale i zvonika crnim flomasterom te razlijevanjem njegove boje prethodno navlaženim kistom.

Šetnjom do obližnje pošte učenici su se upoznali s njenim radom i djelatnicima. Lijepili smo poštanske markice i slali pozdrave svojim ukućanima.

Poludnevnom terenskom nastavom učenici naše škole upoznali su različite vrste prometa. Šetnja trajektnom lukom, odmaranje na palubi s pogledom na zidine Dioklecijanove palače, posjet autobusnom kolodvoru, kraća vožnja vlakom te posjet zračnoj luci Resnik bio je idealan način za usvajanje znanja o prijevoznim sredstvima i primjerenom ponašanju u istima.

Kako se mjesec lipanj približavao tako smo mislima sve više uplovljavali u ljeto, najdraži motiv naših likovnih radova.

Ostale slike pogledajte u galeriji.

objavio: Administrator   datum: 18. 6. 2015.