Prvo polugodište 2015./16.

Početak nove školske godine obilježio je dolazak novog člana našeg razrednog odjeljenja – učenice Mihaele.

Ljeto je kalendarski završilo, ali nismo ga olako puštali pa smo tijekom rujna i dalje uživali u njegovim čarima - kratkim šetnjama te sakupljanju morskih kamenčića. Kamenčiće smo prethodno obojili, a onda od njih oblikovali razne oblike karakteristične za pojedino godišnje doba.

Odbrojavali smo dane do proslave Lovrinog rođendana kojem smo pripremili mnogo iznenađenja. Sve je bilo u duhu dinosaura čiji je Lovre veliki poznavatelj i obožavatelj. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su nam se pridružili i uljepšali Lovri taj dan.

Dan po dan, brzo nam je stigao listopad. On je u našoj učionici označio početak jeseni pa su učenici bili zaduženi za prikupljanje lišća te ukrašavanje istih korektorom. Također smo lišće otiskivali, prethodno ih umočivši u temperu. Od jesenskih smo plodova oblikovali gusjenicu, a od raznobojnog lišća različite likove. Krajem listopada ugostio nas je 2.d razred čiji su nas učenici upoznali sa životom i zadaćom svake pčele u košnici.  Sljedećeg je mjeseca manji broj učenika istog razreda gostovao na našoj radionici. Bilo je to veselo i kreativno druženje.

U studenom je projekt „Poveži se bojom, približi se slikom“ doživio svoj vrhunac. Kao sudionici istog, bili smo pozvani na otvaranje izložbe i predstavljanje tapiserija u Muzeju grada Splita. Naši su učenici bili neopisivo uzbuđeni zbog prisutnosti medija i davanja izjava o svojim radovima.

Jednosatno policijsko predavanje „Zajedno možemo više“ ostavilo je dubok trag o opasnostima korištenja pirotehničkih sredstava.

18. studenog obilježili smo 24. obljetnicu Dana sjećanja na Vukovar. Prigodno, učenici su bijelom kredom na tamnoj podlozi crtali svijeće i pisali stihove.

S veseljem smo pozdravili dolazak prosinca koji je, od prvog do zadnjeg dana,  bio u duhu Božića, izradi božićnih ukrasa te pjevanju prigodnih pjesama. Tematski kalendar djevojke koja hrani gladne ptice upoznao je učenike s podrijetlom naziva tog mjeseca. Ugodne dane iskoristili smo za posjet antičkoj metropoli Saloni kao i odlascima u GKL Split s kojim njegujemo dugogodišnju suradnju.

objavio: Tihana Maglica   datum: 9. 2. 2016.

« Ožujak 2024 »