Početak školske godine

Draga djeco, dragi roditelji,

Iza nas je prvi dan ove školske godine. Ovo je zasigurno jedna od onih školskih godina čiji početak sa sobom nosi niz pitanja i nedoumica kako kod vas, tako i kod nas koji smo zaposleni u njoj.

Zadatak svih nas zaposlenih u Školi, osim podučavanja i odgajanja, ujedno je i briga za zdravlje i sigurnost  naše djece, u svim  aspektima njihova života. S tim u vezi, dužni smo slijediti Upute i preporuke našeg Ministarstva vezano za početak nove školske godine i učiniti sve što je u našoj moći kako bi boravak učenika u školi bio siguran,  a rizik od širenja zaraze smanjen na najmanju moguću mjeru. Stoga smo dogovorili niz promjena u organizaciji održavanja nastave, rada i boravka učenika i zaposlenika u našoj ustanovi, te rasporedu ulazaka učenika u zgradu.

Molim obratite pažnju na sljedeće:

1.  Učenici i svi zaposlenici obvezni su izmjeriti temperaturu kod kuće prije dolaska u ustanovu. Mlađim učenicima roditelji bilježe temperaturu u bilježnicu predviđenu za razmjenu informacija s učiteljicom (informativka). U slučaju povišene temperature ili bilo kojeg drugog simptoma poput gubitka njuha ili okusa, kašlja, grlobolje, proljeva i ostalih simptoma  koji bi se mogli povezati sa zarazom COVIDom 19, učenici ili zaposlenici trebaju ostati kući. U tom slučaju, roditelj je obavezan obavijestiti razrednika o razlogu ostanka učenika kod kuće.

2. Prilikom ulaska  učenika i zaposlenika u školu obavezna je dezinfekcija ruku i obuće, te korištenje zaštitnih maski. Zaposlenici i učenici predmetne nastave obavezni su maske imati cijelo vrijeme boravka u ustanovi, dok učenici razredne nastave ne moraju nositi maske unutar svoje učionice, ali su je obavezni koristiti prilikom  bilo kakvog kretanja kroz školsku zgradu.

3. Od utorka, 8.9.2020. učenici ulaze u školu na nastavu prema unaprijed utvrđenom rasporedu i na za njih predviđenom mjestu ulaska što je detaljno objašnjeno u privitku  Vrijeme i mjesto ulaska učenika u zgradu.

Učenike nižih razreda pritom ispred škole dočekuju njihove učiteljice i uvode ih u školsku zgradu i u učionicu, vodeći računa o poštivanju epidemioloških mjera. Učenici predmetne nastave uz nadzor dežurnih nastavnika, također poštujući vrijeme i mjesto ulaska te nužne epidemiološke mjere, samostalno odlaze do svoje učionice.

4.  Učenici predmetne nastave do daljnjeg imaju nastavu u svojim učionicama prema Rasporedu razreda po učionicama.

5.  Učenici predmetne nastave veliki će odmor provoditi pod nadzorom nastavnika a učenici nižih razreda pod nadzorom učiteljica prema unaprijed dogovorenim Terminima velikog odmora. Preporučamo donošenje marende od kuće kako bi se izbjegla gužva po okolnim trgovinama i pekari.

6. Roditelji učenike dočekuju ispred školske zgrade dok ih učiteljica ili nastavnik ne izvedu iz školske zgrade na kraju nastavnog dana.  O vremenu izlaska iz školske zgrade učenika razredne nastave bit će te obaviješteni od strane vaše učiteljice.

U interesu je svih nas pridržavanje mjera i uputa donesenih od strane HZJZ, te vas molimo da na važnost pridržavanja istih podsjećate  svoju djecu, kako bismo im unutar Škole mogli osigurati sigurno mjesto za učenje i stjecanje novih znanja.

Želimo vam sretnu i uspješnu  novu školsku godinu!

Raspored_ucionica.pdf (461.35 KB)
Raspored_za_veliki_odmor_od_8.9.2020..pdf (475.09 KB)
Ulazak_ucenika_na_nastavu.pdf (421.35 KB)

objavio: Administrator   datum: 7. 9. 2020.

« Svibanj 2024 »